Kuperóza alebo Rosacea už viac nebudú problémom.

Štruktúru cievky môže ovplyvniť veľa faktorov ako je napríklad genetika, extrémne prechody z tepla do zimy, konzumovanie príliš horúcich jedál a nápojov, alkohol, zly životný štýl…
Vplyvom negatívnych faktorov, cievka stratí svoju elasticitu ( schopnosť sťahovať a roztahovať sa ), postupne sa začne rozširovať a tak v nej začne prúdiť viac krvi. Vtedy sa neviditeľná cievka stane pozorovateľnou voľným okom. Neskôr sa začnú tvoriť neestetické červené žilky, pavučinky a  metličky. Niekedy môžu žilky spôsobiť dojem jednoliateho začervenania. 

Odstránenie cievok IPL :  je proces, ktorého výsledkom je spálenie rozšírených (nenávratne poškodených) cievok a ich následné vstrebanie sa do organizmu. IPL dokáže zároveň zachytiť bunky, ktoré majú poškodenú pigmentáciu a spôsobujú neestetické pigmentové fľaky, tzv. starecké škvrny, a efektívne ich odstrániť. 

Priebeh zákroku : na ošetrované miesto je nanesený chladivý gél, oči sú počas celého úkonu chránené tmavými, nepriehľadnými okuliarmi. Na dané miesto sa priloží filter optického vlnovodu, následne sa aplikuje širokospektrálne pulzné svetlo. Tento zákrok je bezbolestný, vzniká iba pocit jemného štípania (niekedy dochádza k jemnému začervenaniu). Bezprostredne po ošetrení sa môžete zaradiť do bežného života. Nutnosť opakovať zákrok je individuálny, odporúča sa 4 – 8 ošetrení, medzi ktorými by mala byť pauza minimálne 14 a maximálne 28 dní.

Pred zákrokom : 

– min. 2 týždne sa neopaľovať v soláriu alebo na Slnku!!! ( opaľovanie je počas IPL terapie prísne zakázané aby sme zamedzili vznik pigmentových škvŕn ) 
– viď kontraindikácie

Po zákroku :

– cievka môže zmeniť farbu  
– môže sa vyskytnúť začervenanie a opuch daného miesta
– zriedkavo sa môžu vyskytnúť aj chrastičky alebo pľuzgiere
– je vhodné dané miesto ošetrovať masťou Calcium Panthotenicum
– 24 – 48 hodín po zákroku nepoužívajte žiadnu kozmetiku ani parfém
– 24 – 48 hodín po zákroku nešportujte a nenavštevujte saunu
– 2 – 3 týždne po zákroku nenavštevujte solárium a nevystavujte sa slnečnému žiareniu ( Ak je to nevyhnutné, je dôležité použiť krém s vysokým ochranným faktorom !!! )

Po ošetrení sa doporučuje : ( vynechať všetko čo v ošetrenom mieste podporuje prekrvenie a tak bráni dosiahnutiu požadovanému výsledku )

  • nekonzumovať  nápoje obsahujúce kofeín, alkohol a nikotín
  • nekonzumovať príliš horúce nápoje a jedlo
  • nenavštevovať saunu, nedávať si striedavé kúpele, horúcu sprchu apod.
  • vzdať sa intenzívnej športovej činnosti
  • neužívať lieky podporujúcej riedenie krvi
  • neopaľovať sa na slnku ani v solárnom zariadení – používať vysoké ochranné faktory!!!

Nevykonávame pri týchto kontraindikáciach ( iba ak, po predloží súhlasu od doktora ) :

tehotenstvo, dojčenie,diabetes mellitus, kardiostimulátory a kovové implantáty, žltačka, herpes alebo iné infekčné ochorenie, plesňové ochorenia, srdcová nedostatočnosť, poruchy obehu krvi, horučka, kožný melanóm,otvorené rany a kožné ochorenia ( s výnimkou akné ), keloidné formácie, čerstvo opálená pokožka alebo príliš tmavá, alergia na svetlo alebo užívanie liekov spôsobujúce fotocitlivosť, užívanie prírodných alebo syntetických derivátov vitamínu A retinoidov ( ISOTRETINOIN, ROACCUTAN ) vysadiť minimálne 6 mesiacov pred zákrokom, používanie lokálneho Retinolu, Hydrochinónu alebo iných bieliacich prípravkov ( vysadiť minimálne 2 týždne pred zákrokom ), užívanie výživových doplnkov s vysokým obsahom beta karoténu, miesta ošetrené botoxom, na tetovania, epilepsia,onkologické ochorenia a iné závažné choroby, ktoré by mohli ovplyvniť zdravie klienta.

Odstránenie cievok - tvár

Nos – 10 €
Líco – 15 €
Brada – 10 €
Čelo – 15 €
Celá tvár – 40 €

Odstránenie cievok - lokálne

Odstránenie jednej cievky ( nezávisle od lokality ) – 5 €
( V cene sú zahrnuté dva impulzy širokospektrálnym pulzným  svetlom, za každý ďalší impulz + 1,49 € )

Naevus flameus ( tzv. plameň, oheň… ) – 15 €
( ošetrované miesto do 10 cm2, za každý ďalší cm2 + 1,49 € )

Odstránenie cievok - nohy

Lýtka (obojstranne) – 70 €
Stehná (obojstranne) – 90 €
Celé nohy (obojstranne) – 140 €

V cene je zahrnuté : povrchové čistenie, odmastenie/tonizácia, samotný úkon odstránenie cievok IPL ( 1x ) , Panthenol s UV faktorom