Rýchle a šetrné odstránenie akné a jazvičiek po akné.

Akné je zápalové ochorenie pokožky u ktorého je veľmi ťažké zistiť čo toto ochorenie spôsobuje. Zapríčiniť ho môžu tráviace problémy, hormonálna nerovnováha, nadmerná tvorba mazu, stres, alergie, nesprávna kozmetika, nesprávna starostlivosť o pleť a veľa ďalších. Vplyvom týchto vplyvov sa na našej pokožke začne vyvíjať baktéria Propionibacterium acnes, ktorá toto ochorenie spôsobuje. Táto baktéria sa vplyvom intenzívneho pulzného svetla  rozloží a postupne sa tak ukončí aj zápalový proces v pokožke. IPL zároveň ovplyvňuje funkciu hyperaktívnych mazových žliaz a redukuje pigmentácie, ktoré vnikli počas akné. 

Priebeh zákroku : na ošetrované miesto je nanesený chladivý gél, oči sú počas celého úkonu chránené tmavými, nepriehľadnými okuliarmi. Na dané miesto sa priloží filter optického vlnovodu, následne sa aplikuje širokospektrálne pulzné svetlo. Tento zákrok je bezbolestný, vzniká iba pocit jemného štípania (niekedy dochádza k jemnému začervenaniu). Bezprostredne po ošetrení sa môžete zaradiť do bežného života. Nutnosť opakovať zákrok je individuálny, odporúča sa 4 – 8 ošetrení, medzi ktorými by mala byť pauza minimálne 14 a maximálne 28 dní.

Pred zákrokom :

– min. 4 týždne sa neopaľovať v soláriu alebo na Slnku!!! ( opaľovanie je počas IPL terapie prísne zakázané aby sme zamedzili vznik pigmentových škvŕn )
– viď kontraindikácie

Po zákroku :

– môže sa vyskytnúť začervenanie a opuch daného miesta
– zriedkavo sa môžu vyskytnúť aj chrastičky alebo pľuzgiere
– je vhodné dané miesto ošetrovať masťou Calcium Panthotenicum
– 24 – 48 hodín po zákroku nepoužívajte žiadnu kozmetiku ani parfém
– 24 – 48 hodín po zákroku nešportujte a nenavštevujte saunu
– 2 – 3 týždne po zákroku nenavštevujte solárium a nevystavujte sa slnečnému žiareniu ( Ak je to nevyhnutné, je dôležité použiť krém s vysokým ochranným faktorom !!! )

Po ošetrení sa doporučuje : 

  • nekonzumovať nápoje obsahujúce kofeín, alkohol a nikotín
  • nekonzumovať príliš horúce nápoje a jedlo
  • nenavštevovať saunu, nedávať si striedavé kúpele, horúcu sprchu apod.
  • vzdať sa intenzívnej športovej činnosti
  • neužívať lieky podporujúcej riedenie krvi
  • neopaľovať sa na slnku ani v solárnom zariadení – používať vysoké ochranné faktory!!!

Nevykonávame pri týchto kontraindikáciach ( iba ak, po predloží súhlasu od doktora ) :
tehotenstvo, dojčenie,diabetes mellitus, kardiostimulátory a kovové implantáty, žltačka, herpes alebo iné infekčné ochorenie, plesňové ochorenia, srdcová nedostatočnosť, poruchy obehu krvi, horučka, kožný melanóm,otvorené rany a kožné ochorenia ( s výnimkou akné ), keloidné formácie, čerstvo opálená pokožka alebo príliš tmavá, alergia na svetlo alebo užívanie liekov spôsobujúce fotocitlivosť, užívanie prírodných alebo syntetických derivátov vitamínu A retinoidov   ( ISOTRETINOIN, ROACCUTAN ) vysadiť minimálne 6 mesiacov pred zákrokom, používanie lokálneho Retinolu, Hydrochinónu alebo iných bieliacich prípravkov ( vysadiť minimálne 2 týždne pred zákrokom ), užívanie výživových doplnkov s vysokým obsahom beta karoténu, miesta ošetrené botoxom, na tetovania, epilepsia,onkologické ochorenia a iné závažné choroby, ktoré by mohli ovplyvniť zdravie klienta.

Odstránenie jednej vyrážky ( nezávisle od lokality ) - 5 €

( V cene sú zahrnuté dva impulzy širokospektrálnym pulzným svetlom, za každý ďalší impulz + 1,49 € )

Odstránenie akné - Tvár

Nos – 10 €
Brada – 10 €
Brada+okolie úst – 15 €
Líco – 15 €
Spánky – 5 €
Čelo – 10 €
Celá tvár – 40 €

Odstránenie akné - Telo

Dekolt – 35 €
Krk – 30 €
Chrbát (vrchná časť) – 40 €
Chrbát (spodná časať) – 40 €
Chrbát celý – 70 €